DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Velvet II.: 5. a 6. epizóda

21. 11 2018 18:20 | Alexandra Stahlová
Velvet II.: 5. epizóda
Velvet II.: 5. epizóda Foto: Eurokim

Max si všimne, ako galantne sa k Blance správa nový návrhár Velvetu a po prvý raz pocíti boľavé ostne žiarlivosti...

Albertovo (Miguel Ángel Silvestre) rozhodnutie urobiť z Any (Paula Echevarría) novú návrhárku Velvetu všetkých poteší, len Blanca (Aitana Sánchez-Gijón) vyzerá dosť nešťastne, no z iného dôvodu – Alberto totiž trvá na tom, že keďže má Velvet teraz formálne dve krajčírske dielne pre dve rôzne kolekcie, potrebuje i ďalšiu šéfku ateliéru, ktorú chce nájsť na inzerát! Gloria (Natalia Millán) pozve Isabel (Ángela Molina) na pohárik, aby jej arogantne oznámila, že všetky svoje akcie predala, a tak sa od nej ničoho nedočká! Nielen Bárbara (Amaia Salamanca) a Cristina (Manuela Velasco) sú prekvapené, že Alberto si na navrhnutie letuškovských uniforiem vybral Anu. Na rozdiel od nich ho za to ale Enrique (Diego Martín) môže vytrestať tým, že bez jeho vedomia a schválenia najme návrhára pre novú kolekciu haute couture! Emilio (José Sacristán) navrhne Isabel, aby sa vo Velvete uchádzala o post novej šéfky ateliéru – mohla by tak stráviť so svojím synom čas, ktorý jej ešte zostáva... Keď si Max (Maxi Iglesias) všimne, ako galantne sa k Blance (Aitana Sánchez-Gijón) správa nový návrhár Velvetu, po prvý raz pocíti boľavé ostne žiarlivosti...

Clara (Marta Hazas) sa nepredstaviteľne strápni pred Mateovou (Javier Rey) mamou a tetami, keď pred nimi urobí ukážkovú žiarlivostnú scénu – mylne sa domievajúc, že je Mateo ženatý a že hovorí s jeho manželkou! Pedro (Adrián Lastra) stále nedokáže Rite (Cecilia Freire) povedať, čo k nej cíti, no keď ju vidí odchádzať na rande s Adolfom (Benito Sagredo), trpí ako kôň... Albertov vzťah s Cristinou začína vážne škrípať kvôli jeho frustrácii z intrigána Enriqueho a jej naivne viere, že ak sa tvárime, že problém nevidíme... Zmizne.

Nielen „nezáväzný“ vzťah medzi Maxom a Blancou začína naberať obrátky – aj evidentne poriadne vykoľajenej Rite sa rozvášnený Adolfo začína pomaly, ale isto vymykať spod kontroly!

Rita (Cecilia Freire) je totálne vykoľajená z toho, ako rýchlo napreduje jej vzťah s Adolfom (Benito Sagredo) – a hoci sa majú dnes večer stretnúť v hoteli, aby ho posunuli na ďalšiu úroveň, nie je si istá, či to naozaj chce... Isabel (Ángela Molina) sa, samozrejme pod falošným menom, podarí natoľko očariť Alberta (Miguel Ángel Silvestre), že jej po krátkom pohovore bez váhania zverí vedenie druhého ateliéru. Matea (Javier Rey) na smrť vydesí, keď sa vo Velvete náhle objavia jeho mama a tety a povedia mu o škandalóznom výstupe jeho priateľky. Rozhodne sa preto Claru (Marta Hazas) poriadne potrápiť... Anin (Paula Echevarría) prvý deň v novej funkcii sa síce začne s úsmevom na tvári a veľkými očakávaniami, no postupne sa zmení na skutočné peklo! Najprv sa poriadne ostro posekajú s Albertom pre rozdielne názory na navrhované uniformy, potom im Enrique (Diego Martín) znovu dá pocítiť, kto je tu šéf a... Keď s Albertom konečne znovu nájdu spoločnú reč a inšpiráciu, dostaví sa nepríjemný pocit trápnosti, keď najprv príde reč na Carlosa (Peter Vives) - a vzápätí sa v kancelárii objaví Cristina (Manuela Velasco)! Maxovi (Maxi Iglesias) poriadne pohne žlčou, keď Blanca (Aitana Sánchez-Gijón), zjavne jemu natruc, prijme Lorenzovo (Juan Gea) pozvanie na večeru!

Hoci Luisa (Manuela Vellés) to ešte ani len netuší, jej život sa už onedlho môže dramaticky zmeniť – Rita ju totiž tajne prihlási na spevácku súťaž v známom rádiu. Keď arogantný Lorenzo totálne zhodí Anine návrhy a Enrique rozhodne, že ich treba prerobiť, Alberto sa musí veľmi premáhať, aby nevybuchol... Alebo niečo horšie! Úbohému smoliarovi Pedrovi (Adrián Lastra) láme srdce, keď zistí, že Rita plánuje stráviť noc so svojím novým priateľom. Patricia (Miriam Giovanelli) uštedrí svojej mame Glorii (Natalia Millán) poriadne tvrdú lekciu...

Nech už si Adolfo noc s Ritou predstavoval akokoľvek, realita ho zaskočí. A minimálne rovnaký šok čaká i Alberta, keď konečne zistí, s kým to vlastne Ana chodí!

Sledujte vo štvrtok, 22. novembra, o 16.55!

 

Komentáre ( 0)