DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Velvet II.: 9. a 10. epizóda

23. 11 2018 18:20 | Alexandra Stahlová
Velvet II.: 9. epizóda
Velvet II.: 9. epizóda Foto: Eurokim

Albertovo spontánne rozhodnutie vziať ju so sebou do New Yorku vyvolá v Ane rozporuplné pocity...

Dobrá nálada Alberta (Miguel Ángel Silvestre) razom prejde, keď Cristina (Manuela Velasco) nadškrtne, že túži po dieťati a že bocian... Už dostal objednávku. Ešte viac ho však rozladí, ako v poslednom čase ostatne vždy, jeho arogantný švagor Enrique (Diego Martín)! Apropo, Enrique... Bárbara (Amaia Salamanca) nie je žiadna hlupaňa, preto jej je absolútne jasné, že tohtoročný darček k výročiu – drahý náramok – dostala od manžela len preto, lebo ho škrie svedomie... Kvôli nejakej, rozhodne nie bezvýznamnej aférke! Preto sa rozhodne poriadne si posvietiť na jeho okolie a zistiť, s kým ju ten sviniar podvádza tentoraz! Carlos (Peter Vives) prinesie z New Yorku zlé správy – nová veľká zákazka Velvetu pre Ortegovcov je vážne ohrozená. Vyzerá to totiž tak, že ich o ňu pripraví za veľkou mlákou predsa len o čosi slávnejší Bloomingdale's! Teda, ak sa nestane nejaký zázrak. Ešteže Alberto dostane skvelý nápad zorganizovať v doslova šibeničnom termíne aukciu, aby Velvet čo najrýchlejšie získal potrebné financie!

Rite (Cecilia Freire) rozhodne niet čo závidieť, pretože beznádejne zaláskovaný Pedro (Adrián Lastra) pri pohľade na milovanú ženu v Adolfovom (Benito Sagredo) náručí neudrží na uzde svoju žiarlivosť a jazyk, a tak bez prípravy a varovania vytresne všetko, čo vie – že je jeho sok ženatý a má dieťa! Ten to však poprie, a Pedro preto vyzerá ako žiarlivý klamár. A to, žiaľ, nie je ani prvá, ani posledná nepríjemnosť, ktorá v najbližších dňoch postihne niekoho z Velvetu... Tak napríklad napätie medzi Blancou (Aitana Sánchez-Gijón) a Elenou/Isabel (Ángela Molina) začína byť neznesiteľné – v podstate všetko, čo Elena urobí alebo navrhne Blanca vníma ako útok na svoje postavenie - ako ohrozenie a nepredstaviteľnú drzosť. Albertovo spontánne rozhodnutie vziať ju so sebou do New Yorku vyvolá v Ane (Paula Echevarría) rozporuplné pocity – tvári sa síce, že minulosť je minulosť, ale...

Ukážková smola na päty sa tiež lepí Clare (Marta Hazas). Nielenže sa k nej totiž Bárbara po celý čas správa ako k poslednej chudere, ale navyše jej s neskrývaným potešením povie o svojom niekdajšom romániku s Mateom (Javier Rey)!

Ana sa cíti veľmi zvláštne, keď ju príde do Velvetu pozrieť Carlos. Hoci ho totiž Elene/Isabel predstaví ako „kamaráta“, len slepý by nevidel, že je niečím oveľa viac – a Elena slepá nie je. Napokon, neušlo jej ani to, že mužom, ktorý zlomil Anino srdce, je Alberto! Frustrovaný Max (Maxi Iglesias) urobí osudovú chybu, keď strávi noc s mladou slečnou, ktorá preňho nič neznamená - Blanca ho totiž uvidí vychádzať z jej izby, čo ju, pochopiteľne, veľmi raní... Luisa (Manuela Vellés) je v šoku, keď sa ráno, po poriadne búrlivej oslave v Pauze, prebudí síce vo svojej izbe, ale... Vedľa Pedrovho fešného bratranca Jonása (Llorenç González)! Najhoršie však je, že kamsi bez stopy zmizol jej šek s výhrou! Elenino srdce sa rozbúcha rýchlejšie, keď začuje, ako Alberto rozpráva o šatách, ktoré nechal jeho nebohý otec Rafael (Tito Valverde) ušiť podľa šiat, ktoré mala jeho mama Isabel na ich prvom rande. To, že sa Bárbara doslova vyžíva v týraní nešťastnej Clary, neujde nepríjemne zaskočenej Cristine. Rite sa zrúti celý svet, keď zistí, že Pedrovi krivdila a že Adolfo je naozaj ženatý - a má nielen jedno dieťa, ale dokonca až štyri!

Keď sa Max pokúsi vo vzťahu s Blancou zachrániť, čo sa ešte zachrániť dá, všetko sa ešte viac skomplikuje. Uvidia ich totiž Elena a Emilio (José Sacristán), a to znamená boľavé následky pre oboch. Aukcia vo Velvete sa stane obrovským úspechom... A nečakaný súboj Alberta a Carlosa o prekrásne červené večerné šaty – áno, presne o tie, ktoré mala na sebe Ana v ten večer, keď chceli s Albertom spolu ujsť a začať nový život - menšou senzáciou! Napokon sa vydražia za nekresťanské peniaze, pretože obaja prihadzujúci pri pohľade na ne myslia na tú istú ženu, ktorej ich chcú darovať. Správne, na Anu... Utrpenie a žiaľ v Ritiných očiach trhajú Pedrovi srdce, no i tak jej nedokáže povedať pravdu – že Rosu Maríu (Eva Ugarte) si brať nebude, pretože ľúbi len a len ju.

Akoby už Clara nemala starostí vyše hlavy, práve ona prichytí Patriciu (Miriam Giovanelli) s Enriquem in flagranti! Zahanbenú a poníženú Blancu sklamanie, zúfalstvo a beznádej primäjú urobiť naozaj nečakaný krok...

Sledujte v pondelok, 26. novembra, o 16,40!

 

Komentáre ( 0)