DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Velvet II.: 11. a 12. epizóda

26. 11 2018 18:20 | Alexandra Stahlová
Velvet II.: 11. epizóda
Velvet II.: 11. epizóda Foto: Eurokim

Ďaleko od domova a nových vzťahov si k sebe Ana a Alberto znovu nachádzajú cestu – ako priatelia...

Blanca (Aitana Sánchez-Gijón) je pripravená navždy opustiť milovaný Velvet, aj keď jej to láme srdce, keď ju zastaví Elena/Isabel (Ángela Molina). Práve ju si totiž Max (Maxi Iglesias) vybral, aby jeho zakázanej láske odovzdala list na rozlúčku – rozhodol sa totiž potichu navždy odísť, aby ona mohla zostať. A vďaka Elene, ktorá obmäkčí nahnevaného Emilia (José Sacristán), Blanca ostať smie... Po 12,5-hodinovom lete do New Yorku čaká Anu (Paula Echevarría) a Alberta (Miguel Ángel Silvestre) menší šok. Ktosi totiž zbabral ich rezerváciu, a tak sa musia voľky-nevoľky ubytovať v jednej izbe - s jedinou manželskou posteľou! A to by, pochopiteľne, mohol byť problém, keďže to medzi nimi stále nebezpečne iskrí... Rita (Cecilia Freire) sa utápa v sebaľútosti, nedokáže ani vyjsť z izby, nieto ešte pracovať. Ani Luisa (Manuela Vellés), ani Clara (Marta Hazas), ba dokonca ani Pedro (Adrián Lastra) jej, žiaľ, nedokážu pomôcť. Vlastne... Každý z nich by tiež potreboval s niečím pomôcť. Minimálne Luisa, ktorá je úplne vedľa z Jonásových (Llorenç González) veľavravných pohľadov a vzdušných bozkov, určite. A Clara, ktorá pri najlepšej vôli nevie, ako sa správať k Enriquemu (Diego Martín) – po tom, čo včera videla v jeho kancelárii -, na tom tiež nie je práve najlepšie.

Čím veľkorysejšie sa k nej manžel správa, tým je Bárbara (Amaia Salamanca) nervóznejšia a nepriateľskejšia ku všetkým potenciálnym sokyniam. Obzvlášť ku Clare... Keď si jedna z šičiek náhodou vypočuje súkromný rozhovor Blancy a Emilia, informácia o jej zakázanom vzťahu s Maxom sa v dielni rozšíri ako lesný požiar. Útechu a pomocnú ruku zrútenej Blance poskytne človek, ktorému ešte nedávno nevedela ani na meno prísť – Elena... Ďaleko od domova, denného stereotypu, problémov, ale i nových vzťahov si k sebe Ana a Alberto znovu, krôčik po krôčiku, nachádzajú cestu – ako priatelia...

Diabolská potvora Bárbara predostrie Mateovi (Javier Rey) ako hotovú vec svoje choré podozrenie, že milenkou jej muža je Clara – v nádeji, že tým pôvabnej sekretárke, ktorá jej už dlhšie dvíha žlč, poriadne zavarí!

Ana a Alberto sú na pokraji zrútenia, keď po príchode do hotelovej izby zistia, že z letiska odišli s neprávnym kufrom a všetky modely a bábiky, ktorými chcel ohúriť Ortegovcov... Sú fuč. No nevzdajú sa. Naopak, novú inšpiráciu na malý zázrak nájdu vo fľaškách lahodnej coly! Pedro sa stále viac trápi kvôli Rite, ktorá sa nedokáže spamätať z toho fiaska s Adolfom (Benito Sagredo). Hoci sa mu aspoň na malú chvíľku podarí vyčariť na jej od neustávajúceho plaču červenej a opuchnutej tvári úsmev, po pár nádejných sekundách je z nej opäť bezbranné klbko nešťastia... Raúlove (Asier Etxeandia) cvičenia feng-šuej sú vďaka Jonásovi pre Luisu utrpením. Keď Blanca nájde svoje dvere popísané hanlivými výrokmi, stratí nervy a na jednu zo šičiek, ktorá sa k nim drzo prihlási, zodvihne ruku. Nanešťastie sa náhodným svedkom toho incidentu stane akurát Enrique, ktorý sa Blancu rozhodne na hodinu prepustiť. Zachráni ju len intervencia Emilia, ktorého jej na pomoc pošle Elena/Isabel.

Hoci sa Ana a Alberto na stretnutie s Ortegovcami dostavia trestuhodne neskoro a namiesto pôvodne dohodnutých dvadsať minút dostanú napokon len štyri, podarí sa im u Sary (Juana Acosta) a jej otca zabodovať a lukratívnu zákazku na uniformy pre letušky predsa len získať! Keď sa na scéne krátko nato nečakane objaví Carlos (Peter Vives), ktorý prišiel prekvapiť Anu, Alberta razom opustí dobrá nálada... Bárbara neprestáva vŕtať do Matea kvôli aférke svojho muža, až sa jej napokon podarí vymámiť z neho pravdu – že jej sokyňou je Patricia (Miriam Giovanelli)... Luisa, Pedro a Jonás sa už nedokážu len tak prizerať Ritinmu utrpeniu, preto jej na izbe pripravia improvizovanú párty, počas ktorej mierne pripitá... Pedrovi vyzná lásku!

Sara prichytí Alberta v kaviarni v podobnej nálade, ako prednedávnom v Pauze – zapíjať žiaľ a frustráciu. Ibaže tentoraz tak trochu cielene... Zneužije jeho rozpoloženie a situáciu.

Sledujte v utorok, 27. novembra, o 16.55!

 

Komentáre ( 0)