DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Velvet II.: 15. a 16. epizóda

28. 11 2018 18:20 | Alexandra Stahlová
Velvet II.: 15. epizóda
Velvet II.: 15. epizóda Foto: Eurokim

Anu trápi, že ešte stále nenašla vhodný čas a spôsob, ako Carlosovi povedať pravdu o sebe a Albertovi.

Vianoce klopú na dvere a módny dom Velvet sa pomaly, ale isto plní nielen nádhernými ozdobami vo výkladoch a interiéri, ale i... Tajomstvami! Tak napríklad Jonás (Llorenç González) má čo robiť, aby Raúl (Asier Etxeandia) neprišiel na to, že Luisinou (Manuela Vellés) zásluhou medzičasom tak akosi, ehm... Zmenil stranu. Blanca (Aitana Sánchez-Gijón) sa snaží oplatiť Elene/Isabel (Ángela Molina) láskavosť a udržať v tajnosti obe jej tajomstvá – zdravotný stav i fakt, že je Albertova (Miguel Ángel Silvestre) mama. Anu (Paula Echevarría) zase kvária výčitky svedomia, že ešte stále nenašla vhodný čas a spôsob, ako Carlosovi (Peter Vives) bez zbytočných vytáčok a príkras konečne povedať celú pravdu o svojej minulosti – teda predovšetkým tú časť o sebe a Albertovi. Nuž a Pedro (Adrián Lastra) je zúfalý, pretože Rosa María (Eva Ugarte) očakáva, že ju na Vianoce konečne pred celou rodinou oficiálne požiada o ruku – a on skrátka nedokáže prestať myslieť na milovanú Ritu (Cecilia Freire), ktorej oči sa pri pohľade naňho stále plnia slzami...

Keďže Alberto a Cristina (Manuela Velasco) trávia sviatky s Enriquem (Diego Martín), Bárbarou (Amaia Salamanca) a Gerardom (Pep Munné) ďaleko od Madridu, na chod Velvetu dohliada Mateo (Javier Rey), frustrovaný pretrvávajúcimi problémami s Clarou (Marta Hazas) a očakávaným príchodom jeho mladšieho brata Lucasa (Daniel Guzmán), ktorý je absolútnym miláčikom jeho mamy i tiet... Než si každá z nich zbalí veci a odcestuje tam, kde bude tráviť najkrajšie dni v roku, zájdu Ana, Rita, Luisa a Clara na strechu na pohárik sektu a zapriať si pri pohľade na hviezdu oblohu niečo krásne, kde ich príjemne prekvapí... Prvý sneh! Pedro a Rita si sľúbia, že nech sa deje čokoľvek, navždy zostanú priateľmi. Takže by asi mali byť šťastní a spokojní, nie? Hm.. Tak prečo im teda trhá srdce od žiaľu?

Hoci pôvodne mali na sviatky ostať vo Velvete len Ana s Emiliom (José Sacristán) a Elenou, kvôli snehovej víchrici, ktorá znemožní v podstate akúkoľvek formu dopravy smerom z mesta i v ňom, napokon všetko dopadne inak...

Mateo považuje sneh za čosi ako znamenie, že sa vo svojom živote konečne musí pohnúť ďalej, preto Claru pozve na štedrovečernú večeru k matke a tetám! Keď Rita náhodou začuje, ako Rosa María nakáže Pedrovi, aby ju požiadal o ruku pred všetkými z Velvetu, opäť sa cíti, akoby jej dal niekto poriadne zaucho... Aby na Luisinej tvári vyčaril úsmev, rozhodne sa ju Jonás prekvapiť naozaj netradičným darčekom! Anu veľmi dojme, keď na rovnakom mieste, na ktorom si nechávali darčeky ako deti – vo výklade Velvetu – nájde vianočný darček od Alberta... Ťažko povedať, čo Matea zlostí viac – fakt, že mešká k štedrovečernému stolu, lebo mu v treskúcej zime vypovedalo službu auto, to, že jeho mama a tety na Clare dosť okato demonštrujú svoj zmysel pre dobročinnosť, alebo to, že jeho brat Lucas mu na rovinu povie, že mieni dostať Claru do postele!

Keď sa Ritina najhoršia nočná mora naplní a Pedro skutočne priamo pred jej očami požiada Rosu Maríu o ruku, už viac nedokáže predstierať, že ju to nezabíja. Usedavo sa rozplače a musí okamžite odísť od stola, aby nik nevidel, že sa jej srdce práve rozletelo na tisíc márnych kúskov. No niekto to predsa len vidí... Ana. Vnútorne úplne rozorvaný Mateo poriadne šokuje celú svoju rodinu, keď v mimoriadne emotívnom prejave konečne uvedie veci na pravú mieru a povie to, čo Clara vždy túžila z jeho úst počuť – že je jeho priateľka! Vďaka Elene/Isabel (Ángela Molina) sa Blanca konečne dozvie pravdu o jedinom mužovi, ktorého v živote naozaj milovala a o ktorom si celé roky myslela, že ju zavrhol – Albertovom strýkovi Estebanovi (Ginés García Millán).

Deprimovaná Patricia (Miriam Giovanelli), od ktorej sa odvrátila celá rodina a ktorá preto trávi Vianoce úplne sama, spáli list dona Rafaela (Tito Valverde) adresovaný Albertovi, v ktorom stojí, že ho zabil pocit viny a že jeho matka stále žije... Ana konečne naberie odvahu a povie Carlosovi, čo mala už dávno – že jej expriateľom je Alberto.

Sledujte vo štvrtok, 29. novembra, o 17.00!

 

Komentáre ( 0)