DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Velvet II.: 25. a 26. epizóda

05. 12 2018 18:20 | Alexandra Stahlová
Velvet II.: 25. epizóda
Velvet II.: 25. epizóda Foto: Eurokim

Rita prežíva najhoršiu nočnú moru každej nevesty, ktorá sa začala už skúšaním matkiných svadobných šiat...

Po Isabelinej (Ángela Molina) smrti Alberto (Miguel Ángel Silvestre) nechce vidieť nikoho z takzvaných priateľov, ktorých je vďaka Cristine (Manuela Velasco) plný dom. Najradšej by ich všetkých okamžite vyhodil, nehľadiac na bontón. Jeho krvácajúce srdce však pookreje, keď mu prídu úprimnú sústrasť vyjadriť najprv Blanca (Aitana Sánchez-Gijón) s Estebanom (Ginés García Millán), o niečo neskôr najlepší priateľ Mateo (Javier Rey), ktorý mu donesie list od práve odcestovaného Raúla (Asier Etxeandia), a napokon i don Emilio (José Sacristán) a Ana (Paula Echevarría), ktorá mu donesie posledný darček od nebohej mamy i novinky o chystanej svadbe ich priateľov z Velvetu. Luisu (Manuela Vellés) krátko pred odchodom na Ritinu (Cecilia Freire) svadbu navštívi v módnom dome hudobný producent, ktorý jej ponúkne šancu, aká sa dostáva raz za život! Času rozhodnúť sa, či ju prijme alebo odmietne, nie je veľa – jej odpoveď očakáva v deň, keď sa zo svadby znovu vráti do Madridu.

Kým Pedro (Adrián Lastra) a všetci z Velvetu, ktorí chcú jeho a Ritin najkrajší deň stráviť s nimi, bojujú so štrajkujúcim autom, ktoré ich má doviezť do rodnej dediny, Rita prežíva najhoršiu nočnú moru každej nevesty! Tá sa začala už skúšaním matkiných svadobných šiat, ktoré okrem nej už mala na sebe temer každá žena v dedine, pokračovala otcovým zistením, že si berie frajera svojej sestry a vyvrcholila príchodom Manolita a s tým spojeným odhalením, že potenciálny zať má syna zo vzťahu s Rosou Maríou (Eva Ugarte)! Cristina sa zosype, keď jej Alberto na rovinu povie, že nech sa snaží akokoľvek, ich manželstvo nemožno zachrániť, pretože skrátka miluje inú. Ženu, ktorú vždy miloval a nikdy milovať neprestal – Anu...

Luisa napokon nedokáže udržať jazyk za zubami a Ane povie, z čoho je taká nesvoja – o obrovskej šanci stať sa speváčkou i o svojom dosiaľ utajovanom vzťahu s Jonásom (Llorenç González)!

Estebana návrat do Velvetu po rokoch neuveriteľne rozpáli a s Blancou prežije riadne odviazanú noc, na konci ktorej z módneho domu odíde s niečím, čo mu nepatrí... Rity sa začína zmocňovať zúfalstvo, pretože hoci svadba má byť už každú chvíľu, ženícha a hostí z Madridu stále niet – a jej otec je rozhodnutý vydať ju dnes za každú cenu, hoc aj bez očakávaného ženícha! No našťastie Pedro, Jonás, Luisa a Ana, aj s šatami snov a darčekom od Blancy, dorazia síce v hodine dvanástej, ale predsa len včas. Keď sa v deň Isabelinho pohrebu Patricia (Miriam Giovanelli) pokúsi predstierať, že je dobrá a milujúca sestra, Alberto jej povie, že sa stretnú na súde, kde bude žiadať vrátenie zdedených podielov, ktoré jej vo svetle nových skutočností nepatria. Pohrebu sa tak okrem neho zúčastnia len Mateo, Blanca a don Emilio (José Sacristán), ktorý mu, istým spôsobom, tiež dá svoje požehnanie, aby zabojoval o svoje šťastie. A tak Alberto a Mateo rovno z cintorína vyrazia na Ritinu svadbu – za svojimi láskami Anou a Clarou (Marta Hazas)!

Zaľúbenci Rita a Pedro sa konečne dočkajú zaslúženého happyendu – vezmú sa v kostole, v prítomnosti najlepších priateľov a rodiny. A keďže šťastie je nákazlivé, sadne si dnes večer i na ďalší zaľúbený pár – hneď ako Luisa povie Jonásovi o šesťmesačnom turné, na ktoré sa chystá po návrate do Madridu, totiž hodí za hlavu všetky obavy aj pochybnosti a vášnivo ho pred všetkými pobozká!

No a keď čas pokročí, osud malý kúsok šťastia zošle i dvom ďalším kráskam z Velvetu, ktoré už vieru vo svoj šťastný koniec, ktorý sa zdal absolútne nedosiahnuteľný, temer vzdali...

Sledujte vo štvrtok, 6. decembra, o 16.55!

Komentáre ( 0)