DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Velvet III.: 11. a 12. epizóda

13. 12 2018 18:20 | Alexandra Stahlová
Velvet III.: 11. epizóda
Velvet III.: 11. epizóda Foto: Eurokim

Arogantná Lucía stále pokračuje vo svojom hlúpom pláne – v naivnej nádeji, že ju Blanca konečne vyhodí!

Albertova (Miguel Ángel Silvestre) eufória z výhry je razom zabudnutá, keď sa vráti domov a Ana (Paula Echevarría) mu povie, že sa k nemu nenasťahuje, pretože jeho dom je plný spomienok na jeho rodičov a na Cristinu (Manuela Velasco)... No vzápätí sa opäť dostaví, pretože to neznamená koniec, ale len to, že jeho milovaná s ním chce konečne začať nový život - v novom domove! A tentoraz majú dokonca i požehnanie dona Emilia (José Sacristán)... Clara (Marta Hazas) je zlomená, pretože keď v novom Mateovom (Javier Rey) byte nájde podbradníček malej Lourdity, pochopiteľne si to vysvetlí tak, že ju jej drahý podvádza s tou potvorou Bárbarou (Amaia Salamanca)! A keď jej tá zlomyseľná hnusoba s neskrývaným potešením prezradí, že uňho viac ako mesiac bývala... Je koniec. Cristine je fuk, čo si o Victorovi (Raúl Arévalo) myslí Bárbara a ako nad jej výberom krčí nos – toho, čo s ním prežíva sa nemieni zdať ani za svet! Teda, minimálne kým neotehotnie... Pedro (Adrián Lastra) je presvedčený, že vo Velvete, teda presnejšie v Isabelinej (Ángela Molina) izbe, straší nejaký duch! No Jonás (Llorenç González) vie, koľká bije – že ten „duch“ má blond vlasy, večne znudený výraz a nádherné dlhé nohy... Že je to Patricia (Miriam Giovanelli)!

Keď sa Alberto, Mateo a Patricia úplnou náhodou dozvedia, že Enriquemu (Diego Martín) krivdili, pretože on z Velvetu naozaj nevynášal, hlavným, alebo skôr jediným podozrivým sa stane Esteban (Ginés García Millán). Komunikácia medzi Anou a Raúlom (Asier Etxeandia) stále pokrivkáva, pretože kým pracovne sú naladení na rovnakú vlnu, v osobnej rovine to medzi nimi stále nepredstaviteľne škrípe... Arogantná Lucía (Charlotte Vega) stále pokračuje vo svojom hlúpom pláne byť drzá a neochotná až strach – v naivnej nádeji, že s ňou napokon Blanca (Aitana Sánchez-Gijón) stratí trpezlivosť, vyhodí ju a ona bude mať konečne pokoj. No nevyjde to, ani keď Raúla rozzúri dobiela! Esteban má jediné šťastie, že Pilar (Cristina Plazas) chápe i letmé náznaky – zachráni mu totiž krk.

Hoci ťuťko Valentín (Gorka Otxoa) rozhodne nie je Patriciin typ, jeho hriešne drahé pozornosti ho v jej očiach robia predsa len o čosi atraktívnejším...

Cristina a Bárbara (Amaia Salamanca) potrebujú na úspešné rozbehnutie svojho biznisu so šperkmi pôžičku z banky, čo sa ukáže byť predsa len o čosi ťažšie, než si predstavovali... Napätie medzi Anou a Raúlom pomaličky vyprcháva, no k ich niekdajšej harmónii, kolegiálnej i medziľudskej, to, žiaľ, stále má poriadne ďaleko. Akoby komplikácií vo Velvete nebolo už i tak dosť, na scéne sa nečakane opäť objaví... Sara Ortegová (Juana Acosta)! Okrem pozvania na oslavu výročia rodinnej firmy má pre Alberta, nie celkom bezdôvodne sa obávajúceho jej zámerov, zaujímavé novinky zo súkromia. Hoci ani on ich od ich posledného neslávneho stretnutia nemá práve málo... Keď si Victor prečíta pôžičkovú zmluvu, ktorú Cristina a Bárbara podpísali sfalšujúc Albertov podpis, zistí, že ich v banke nepredstaviteľne podviedli. Na Bárbarino zdesenie má Patricia, ktorá sa to krátko nato dozvie, zjavne pravdu – jediný človek, ktorý im môže v tejto situácii pomôcť a nezradí ich Albertovi je... Enrique.

Jonás má už-už na jazyku, že v Isabelinej izbe nestraší jej duch, ale Patricia, no keď ju zbadá zúfalo gestikulovať poza Pedrov chrbát, zľutuje sa nad ňou a bratrancovi nič neprezradí. Zlomená Clara varuje Victora, ktorý sa jej prizná k láske k vydatej žene, aby ju čo najskôr nechal, pretože láska v trojici nemôže fungovať. Enrique využije jedinečnú príležitosť, ktorú mu osud ponúkol a na oplátku za záchranu Cristininho a Bárbarinho krku požaduje... Svoj návrat do Velvetu! Po rozhovore s pôvabnou učiteľkou tanca a Anou don Emilio našťastie nakoniec prehodnotí svoje rozhodnutie už viac nechodiť na hodiny tanca. Lucía má veľké šťastie, pretože hoci spočiatku sa to zdalo nemysliteľné, Rita (Cecilia Freire) ju napokon vezme na milosť!

Za jeho mlčanie Patricia Jonása odmení naozaj kráľovsky... Cristina sa dostaví na oslavu firmy Ortegovcov, hoci ju nik nepozval – aby ukážkovo zhodila Alberta a opäť ublížila Ane. A podarí sa jej to...

Sledujte v piatok, 14. decembra, o 16.45!

Komentáre ( 0)