DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Velvet III.: 13. a 14. epizóda

14. 12 2018 18:20 | Alexandra Stahlová
Velvet III.: 13. epizóda
Velvet III.: 13. epizóda Foto: Eurokim

Aby Bárbara zachránila Cristinu, predstiera, že chodí s Victorom, čím Enriquemu pripraví nečakané poníženie!

Cristine (Manuela Velasco) sa odhalením Albertovho (Miguel Ángel Silvestre) romániku so Sarou (Juana Acosta) konečne podarí ukážkovo raniť Anu (Paula Echevarría) – tak veľmi, že jej donedávna istá budúcnosť po boku milovaného muža sa zdá byť na míle vzdialená... Jonás (Llorenç González) a Patricia (Miriam Giovanelli) si užívajú poriadne vášnivé chvíľky v posteli, no kým on by zjavne uvítal, keby sa ich románik pretavil od vzťahu, pre ňu ide o čisto fyzické potešenie, o ktorom z pochopiteľných dôvodov nik nemá vedieť – a obzvlášť nie jej bývalý milenec Enrique (Diego Martín) a súčasný nápadník Valentín (Gorka Otxoa)! Zdá sa, že Cristine v týchto dňoch naozaj ide karta... Ukáže sa totiž, že je konečne naozaj tehotná! Hoci Mateo (Javier Rey) sám je veľmi nešťastný kvôli rozchodu s Clarou (Marta Hazas), je rozhodnutý Albertovi a Ane pomôcť dať sa znovu dokopy – a o pomoc požiada práve svoju bývalú, ktorej nerozumne vyzradí i dôvod rozchodu ich priateľov... Aby Bárbara (Amaia Salamanca) zachránila priateľkinu česť, predstiera, že chodí s Victorom (Raúl Arévalo), čím Enriquemu pripraví nečakaný šok a poníženie!

Alberto je zhnusený, keď zistí, že jeho manželka bez jeho vedomia a súhlasu opäť prijala do Velvetu Enriqueho, ktorého bytostne neznáša! Nanešťastie však nemá šancu presvedčiť Cristinu, aby svoje rozhodnutie zmenila... Patricii sa nečakane rýchlo podarí dosiahnuť, o čo jej šlo – ťuťko Valentín ju požiada, aby sa stala jeho oficiálnou priateľkou! Blanca (Aitana Sánchez-Gijón) je stále totálne zaslepená citmi k Estebanovi (Ginés García Millán), preto nevidí jeho pravú tvár. No Lucía (Charlotte Vega) má oči a uši všade, a tak je zrejme len otázkou času, kedy odhalí pravdu! Rita (Cecilia Freire) sa musí veľmi ovládať, aby nikomu nevyzradila mučivé tajomstvo, ktoré jej zverila sestra – a hlavne nie donovi Emiliovi (José Sacristán)! Nebyť Cristiny, ktovie, ako by asi dopadla rázna intervencia prekvapivou žiarlivosťou zžieraného Enriqueho u neboráka Victora...?

Esteban konečne pošle Pilar (Cristina Plazas) dočerta. Cíti sa tak úžasne, ako celé roky nie, preto nečudo, že jeho prvé kroky „na slobode“ vedú za Blancou, ktorú spontánne požiada o ruku!

Rita (Cecilia Freire) zneistie, keď zistí, že Ana nie je s Raúlom (Asier Etxeandia), ako si všetci mysleli. Ešte viac sa vydesí, keď sa od Alberta dozvie, že po tom, čo sa stalo na večierku, Anu ani neodviezol do Velvetu, takže zjavne nespala doma. Preto všetko povie Pedrovi (Adrián Lastra), ktorý zase okamžite informuje dona Emilia a ten obratom všetkých v dielni. No po Ane akoby sa zem zľahla – nenájdu ju ani Alberto s Mateom, ktorí prečesávajú ulice Madridu, ani jej strýko, ktorý už obtelefonoval všetky nemocnice široko-ďaleko. Raúl je taký nešťastný, že je Ana nezvestná a on sa s ňou ani nestihol uzmieriť, že dokonca až do odvolania zastaví výrobu v dielni! Jonás a Pedro sa medzičasom nie veľmi úspešne snažia priviesť zlomeného dona Emilia na iné myšlienky... Keď Cristina zistí, že Raúl ani nik z jeho tímu nepracuje kvôli tomu, že Ana zmizla, ani sa nesnaží skryť škodoradosť. Pre Raúla, ktorý ju takúto nepozná – a ani poznať nechce -, je to šok a naozaj nepríjemný stret s realitou, ktorú tak zanovito odmietal vidieť!

Pilar osloví Lucíu, aby bola jej špehom vo Velvete, no jej neter poriadne prekvapí nielen ju, keď jej „ponuku“ rázne odmietne, ale i Blancu, ktorej konečne otvorí oči a ukáže jej, aký Esteban, ktorému tak slepo dôverovala, vlastne je! Keďže po Ane stále niet ani jedinej stopy, don Emilio požiada o pomoc políciu. No tá môže oficiálne konať až po 48 hodinách – a zatiaľ neprešlo ani 24... Bárbarino „chodenie“ s Victorom prinesie nečakané ovocie – jej opätovné zblíženie s Enriquem, ktorý šalie od žiarlivosti pri pohľade na to, ako iný muž dvorí jeho manželke!

Victor úplnou náhodou zistí, že je Cristina tehotná. Rozhodne sa preto prehodnotiť svoj unáhlený odchod z Velvetu. Blanca nedokáže odpustiť Estebanovi jeho zradu, aj keď jej to láme srdce...

Sledujte v pondelok, 17. decembra, o 16.40!

Komentáre ( 0)