DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Velvet III.: 21. a 22. epizóda

20. 12 2018 18:20 | Alexandra Stahlová
Velvet III.: 21. epizóda
Velvet III.: 21. epizóda Foto: Eurokim

Any sa veľmi dotkne, že práve jej strýko nechápe, že bez Alberta skrátka nikdy, nikdy, nikdy... Nebude šťastná.

Keď sa Ana (Paula Echevarría) konečne odhodlá zájsť za Albertom (Miguel Ángel Silvestre) a povedať mu, že ho stále ľúbi, nájde v jeho kancelárii len skľúčeného Matea (Javier Rey), ktorý jej povie pravdu – že láska jej života sa už do Velvetu nikdy nevráti. Strach z toho, že milovaného muža už nikdy neuvidí, v Ane prebudí bojovníčku, preto sa ozlomkrky ponáhľa na letisko zastaviť ho – no nanešťastie dorazí práve vo chvíli, keď sa Albertovo lietadlo odlepí od zeme a zmizne v diaľave... Ak si Rita (Cecilia Freire) myslela, že rozhovor s Lucíou (Charlotte Vega) jej vezme strach z prvej návštevy gynekológa, ktorého sa rozhodla vyhľadať, aby sa uistila, že môže mať deti, mýlila sa – čím viac sa dozvie, tým je neistejšia! Don Emilio (José Sacristán) a Blanca (Aitana Sánchez-Gijón) sú v šoku, keď sa od Matea dozvedia, že Velvet má nového majiteľa a Alberto... Je preč. Ktovie, čo Cristina (Manuela Velasco) vlastne očakávala, keď požiadala Victora (Raúl Arévalo), aby ju navštívil v nemocnici. No to, čoho sa dočká, to nepochybne nebolo! Any sa veľmi dotkne, že práve jej strýko nechápe, alebo skôr nechce chápať, aké je pre ňu dôležité odcestovať na Kubu a nájsť Alberta, pretože bez neho skrátka nikdy, nikdy, nikdy... Nebude šťastná.

Enrique (Diego Martín) a Patricia (Miriam Giovanelli) podľa očakávania soptia, keď zistia, že Alberto predal Velvet Enzovi Cafierovi (Frank Crudele). No i tak s tým nemôžu vôbec nič urobiť. Pedro (Adrián Lastra) sa ani nesnaží predstierať, že radšej by bol milióny kilometrov ďaleko, ako práve teraz s manželkou u ženského lekára – obzvlášť, keď sa ukáže, že chyba môže byť aj v ňom, s čím ani jeden z nich nepočítal! Jonás (Llorenç González) sa rovnako neúspešne snaží predstierať pred Patriciou, že mu jej blížiaca sa svadba netrhá srdce, ako ona pred ním, že sú jej jeho city úplne ľahostajné a že k nemu nič necíti.

Hoci si zjavne ani Mateo nemyslí, že Anina cesta na Kubu je ten najlepší nápad, ktorý v jej krásnej hlave mohol skrsnúť, napokon sa jej rozhodne prezradiť, kde by Alberta mohla hľadať – no má podmienku, a nie práve malú...

Raúl (Asier Etxeandia) a zvyšok osadenstva Velvetu majú asi 5 minút na to, aby sa spamätali zo šoku z Mateovho oznámenia o zmene vedenia Velvetu, keď sa na scéne objaví nový majiteľ Enzo Cafiero. Ana splní slovo, ktoré dala Mateovi, a osobne Enza pred všetkými privíta – len aby ho vzápätí medzi štyrmi očami (teda, presnejšie, medzi šiestimi, hoci Mateo sa z pochopiteľných dôvodov tvári, že by tam najradšej ani nebol) šokovala svojím rozhodnutím odísť hľadať Alberta, ktorý je nielen jej láskou, ale i inšpiráciou. Valentín (Gorka Otxoa) je v šoku, keď mu jeho mama Carmen (Pastora Vega) tesne pred svadbou povie, že sú v podstate na mizine a zachrániť ich môže jedine Patricia a jej peniaze! Nečudo, že čakajúc pred oltárom pôsobí dosť, ehm... Umelohmotne. Lenže ani šťastná nevesta nevyzerá práve... Šťastná. Vlastne vyzerá skôr tak, akoby sa chystala každú chvíľu zamdlieť! A keď sa jej oči naplnia slzami, rozhodne to nie sú ani slzy dojatia, ani neskonalého šťastia... Zabudnúť aspoň na chvíľočku na vlastné trápenie primäje Jonása rozhovor s bratrancom Pedrom, ktorého zožiera strach z toho, že možno práve jeho vinou Rita ešte stále neotehotnela.

Keď sa Clara (Marta Hazas) konečne vráti do Madridu, nestačí sa čudovať, že jej priateľ svoj žiaľ zapíja s naozaj neobvyklým kumpánom... S Raúlom! No keď si od neho vypočuje najnovšie novinky z Velvetu, pochopí. Je totiž zjavné, že Ana nie je jediná, kto nedokáže žiť bez Alberta. Blanca riadne vyčistí žalúdok donovi Emiliovi (José Sacristán) za to, že nechce pomôcť Ane s hľadaním Alberta – varuje ho, že takto svoju neter zaručene stratí skôr, než vôbec odíde! To, že zrejme nie je najlepším znamením, keď sa svadobná noc začína povzdychom „Nejako to prežijem...“, pochopí Patricia v momente, keď jej Valentín povie, čo postihlo jeho rodinu.

Zdá sa, že Blancine slová padli na úrodnú pôdu – don Emilio si vstúpi do svedomia a rozhodne sa Ane pomôcť najlepšie, ako vie. Krátko nato sa však Anin život otrasie v základoch vďaka nečakanej správe...

Sledujte v piatok, 21. decembra, o 17.05!

Komentáre ( 0)