DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Velvet II.: 21. a 22. epizóda

03. 12 2018 18:20 | Alexandra Stahlová
Velvet II.: 21. epizóda
Velvet II.: 21. epizóda Foto: Eurokim

Keď si Clara náhodou vypočuje, ako hlúpo sa o nej bavia Mateo s Lucasom, veľmi sa jej to dotkne...

Keď sa emocionálnym vypätím posledných dní úplne vysilená Isabel (Ángela Molina) ako-tak spamätá, porozpráva Albertovi (Miguel Ángel Silvestre) celý svoj tragický príbeh – o zrade milovaného muža, ktorý ju vymenil za inú, navždy odtrhol od syna a zavrel ju na kliniku, aby nikdy nevyšla na svetlo sveta hrozná pravda o jeho hriechu... Keďže už nie je dôvod čokoľvek predstierať, zdrvený Emilio (José Sacristán) sa Ane (Paula Echevarría) v slabej chvíli prizná, že Isabel je jediná žena, ktorú kedy miloval... Žiarlivosťou zaslepená Cristina (Manuela Velasco) urobí Albertovi scénu, keď si nesprávne vysvetlí účastné gesto, ktorým sa Ana snaží zmierniť to, čo mu práve povedala – že jeho mama umiera. Žiarlivosť, no opodstatnenú, pociťuje v rovnakom momente i Carlos (Peter Vives), ktorý sa právom cíti podvedený – vo víre udalostí totiž Ana úplne zabudla na to, že ju dnes chcel predstaviť svojim rodičom! Patricia (Miriam Giovanelli) temer z nôh spadne, keď Alberto privedie do vily ako hosťa zamestnankyňu Velvetu a predstaví jej ju ako svoju mamu.

Raúl (Asier Etxeandia) je v šoku, keď mu Rita (Cecilia Freire) povie o sebe a Pedrovi (Adrián Lastra). A ďalšie prekvapenie na seba nenechá dlho čakať - Blance (Aitana Sánchez-Gijón) totiž doručia kyticu z najdrahšieho kvetinárstva v Madride! Keď si Clara (Marta Hazas) náhodou vypočuje, ako hlúpo sa o nej bavia Mateo (Javier Rey) s Lucasom (Daniel Guzmán), veľmi sa jej to dotkne... Obom previnilcom strelí poriadne zaucho a, len tak-tak zadržiavajúc slzy, ich nahnevane pošle dočerta! Ane sa podarí zmieriť sa s Carlosom, keď mu povie pravdu – o Isabel a Albertovi, ale i o svojich citov k nemu a viere v spoločnú budúcnosť. Krátko po Sare (Juana Acosta), ktorá si zjavne od jednorazovky s Albertom sľubovala viac, opustí Španielsko i Lucas, ktorý dostal zaujímavú pracovnú príležitosť v zahraničí.

Alberto je smutný, keď mu lekár povie, že zdravotný stav jeho mamy je veľmi vážny, že ju nemôžu vyliečiť a že v podstate len môžu oddialiť neodvratné. Preto sa rozhodne stráviť s mamou všetok čas, ktorý jej ešte na tomto svete zostáva...

Je svätého Valentína. Mateo chce, aby mu Clara odpustila a konečne uverila, že preňho znamená oveľa viac, než všetky jeho predošlé známosti, no jeho pokus o uzmierenie dopadne, ehm, katastrofálne... Isabel je šťastná, že s výberom šiat vo Velvete jej pomáha práve Ana – i z opätovného stretnutia s Emiliom, s ktorým si konečne povedia, čo už dávno mali... Ťažko povedať, z čoho je Luisa (Manuela Vellés) viac vedľa – či z vystúpenia, ktoré ju čaká dnes večer, alebo z toho, že keďže Ana i Rita majú program (samozrejme, je predsa Valentín), bude ju sprevádzať Jonás (Llorenç González)! Pedro tak veľmi túži po Rite, že je pripravený sa s ňou hoc aj hneď oženiť, len aby už konečne bola jeho... Netuší, že jeho láska je zase ochotná z lásky k nemu hodiť za hlavu svoje predsavzatie vstúpiť do manželstva ako panna a oddať sa mu už túto noc! Na Enriqueho (Diego Martín) urobí veľký dojem nielen Patriciino nové sebavedomie, ale i zistenie, že to, kto je Isabel, ju vôbec nevzrušuje, pretože to už zjavne dlhšie vie!

Ani Carlos, ani Pedro nie sú veľmi nadšení z výmyslu ich krajších polovičiek, aby dnešný večer strávili na dvojitom rande. Obaja totiž majú isté plány, neuveriteľnou zhodou okolností úplne rovnaké – chcú svoje lásky požiadať o ruku! Hoci Mateo prekoná sám seba, keď pripraví Clare nekonečne romantické prekvapenie, ktoré odštartuje tým, že jej poschováva polovicu písmeniek z písacieho stroja, nepochodí... Po uši zaláskovaný Pedro má väčšie šťastie, z úst milovanej Rity si totiž vypočuje vytúžené „Áno“! Rodinná večera u Alberta a Cristiny sa vďaka arogantnej Patricii a naivnej domácej panej zmení na riadnu drámu, ktorá vyvrcholí tým, že Alberto svojej manželke pred všetkými chrstne do tváre, že ak sa jej nepáči, že trávi čas so svojou matkou... Vie, kde sú dvere!

Kto by si pomyslel, že práve Jonás zachráni Luisino vystúpenie? No presne to sa stane! Nech už Carlos na svoju žiadosť o ruku čakal akúkoľvek odpoveď, tá, ktorej sa dočká, prekvapí jeho i Anu...

Sledujte v utorok, 4. decembra, o 16.45!

Komentáre ( 0)