DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Velvet III.: 23. a 24. epizóda

27. 12 2018 16:55 | Alexandra Stahlová
Velvet III.: 23. epizóda
Velvet III.: 23. epizóda Foto: Eurokim

Ana si uvedomí, že v tejto nezávideniahodnej situácii jej môže pomôcť, len jeden jediný človek... Carlos.

Správa o havárii lietadla smerujúceho z Madridu do Havany Anu (Paula Echevarría) úplne ochromí, rovnako ako všetkých jeho priateľov a blízkych vo Velvete. Keďže ani Mateo (Javier Rey) sa na letisku nedozvie viac, pretože informácií o nehode je zúfalo málo a väčšina z nich stále zostáva nepotvrdená, rozhodne sa Ana pre naozaj zúfalý krok – zavolá Sare (Juana Acosta), ktorá po prekonaní počiatočného šoku zo správy, že Alberto (Miguel Ángel Silvestre) bol možno v lietadle, čo sa zrútilo, prisľúbi ozvať sa Ane hneď, ako sa čokoľvek dozvie. Patricia (Miriam Giovanelli) strávila celú svoju svadobnú noc zavretá v kúpeľni – aby vytrestala Valentína (Gorka Otxoa) za to že jej klamal! A nielen to, nedovolí mu totiž dotknúť sa jej, kým nezachráni svoj majetok... Raúl (Asier Etxeandia) ráno dorazí do Velvetu plný elánu a skvelých nápadov, ako osloviť potenciálnych nových zákazníkov. Zatiaľ totiž, na rozdiel od svojich priateľov, ešte vôbec nič nevie o tom, čo sa stalo v noci. Lucía (Charlotte Vega) prisľúbi Rite (Cecilia Freire), že po výsledky testov ku gynekológovi pôjde s ňou, keďže Rita chce uchrániť už i tak dosť zdecimovaného Pedra (Adrián Lastra) pred ďalším ponížením.

Ukáže sa, že Raúl nie je jediný, kto nevie, že v lietadle, ktoré sa zrútilo, zrejme sedel i Alberto – podobne sú na tom i Patricia, Cristina (Manuela Velasco), Bárbara (Amaia Salamanca) a Enrique (Diego Martín). Šokujúca novinka všetkými poriadne zamáva... Ana vie, že je zle, keď Sara namiesto toho, aby zavolala, dorazí do Velvetu osobne. A, žiaľ, nemýli sa – zdrvená Sara jej totiž prišla oznámiť, že lietadlo patriace ich spoločnosti skončilo na dne oceána a nešťastie nik neprežil... V zúfalstve, ktoré ju temer zabije, sa Ana upne na jedinú myšlienku, ktorá jej dáva zmysel – že Alberto do lietadla nenastúpil. A v tejto situácii jej môže pomôcť, len jeden jediný človek... Carlos (Peter Vives). Pedro je síce veľmi šťastný, že mu Rosa María (Eva Ugarte) bez zbytočných prieťahov ešte dnes prisľúbi poslať Manolita, na druhej strane ho ale poriadne zaskočí, že jeho bývalá má nového priateľa!

Hoci si Rita rozhovor s lekárom v rôznych podobách prehrávala v duchu hádam už tisíckrát, na správu, ktorú si na konzultácii výsledkov absolvovaných testov napokon vypočuje, rozhodne pripravená nie je...

Pedro je šťastná ako blcha, keď za ním do Madridu pricestuje Manolito. Vo svete nedávnej tragédie, ktorá poriadne otriasla životmi všetkých vo Velvete, si totiž ešte bolestnejšie uvedomuje dôležitosť byť čo najčastejšie s ľuďmi, ktorým máme radi. Patriciu trápia neznesiteľné výčitky svedomia kvôli tomu, ako strašne sa k Albertovi správala pri ich poslednom stretnutí. V slabej chvíli preto opäť podľahne Enriqueho šarmu, ktorý jediný ju nevníma ako chladnú a vypočítavú podporu. Aby sa jej milovaný muž netrápi, Rita mu zaklame, že podľa lekárov sú obaja v poriadku. Skutočnú pravdu tak okrem nej pozná len Lucía, ktorá dokáže mlčať... Ana sa zúfalo drží posledných zvyškov nádeje, že láska jej života je ešte nažive. No je to každou minútou ťažšie a ťažšie, pretože hoci sa ju jej priatelia a blízki zo všetkých síl snažia uchrániť pred beznádejou a zjavnou strašnou pravdou, šičky vo Velvete už nahlas klebetia o Albertovej tragickej smrti. No na kolená ju zrazia až zlé správy od Carlosa, potvrdzujúce jej najhoršie obavy, ktoré sa snažila úplne vytesniť zo svojho srdca.

Pohľad na úplne zlomeného Matea trhá Clare (Marta Hazas) srdce. Takéhoto ho ešte nikdy nevidela, desí ju! A zjavne právom – posilnený alkoholom a zničujúcou sebaľútosťou ju totiž Mateo, v snahe už nikdy viac necítiť takú bolesť zo straty niekoho blízkeho, hlúpo a agresívne odoženie... No nielen to, ako jediný z Albertových najbližších priateľov sa dokonca odmietne zúčastniť aj zádušnej omše! Len vďaka Raúlovi, ktorý za ním zájde, poriadne mu vyčistí žalúdok a dá ho aspoň ako-tak do poriadku, napokon stihne aspoň jej záver a svojím prekrásnym emotívnym príhovorom dojme úplne všetkých...

Cristina napokon nedokáže prekročiť svoj tieň a zazlieva Ane ešte i to, že všetci, ktorí vedeli, ako veľmi sa s Albertom milovali, kondolujú práve jej. Carlos z lásky k Ane urobí niečo naozaj, naozaj neodpustiteľné!

Sledujte v stredu, 2. januára, o 13.55 a vo štvrtok, 3. januára, o 14.05!

Komentáre ( 0)