DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Velvet III.: 29. a 30. epizóda

09. 01 2019 14:15 | Alexandra Stahlová
Velvet III.: 29. epizóda
Velvet III.: 29. epizóda Foto: Eurokim

Cristina pred šokovanými zrakmi všetkých vo Velvete Anu napadne najprv slovne, a vzápätí aj fyzicky!

Sama Cristina (Manuela Velasco) je v hlbokom šoku z toho, čo urobila. Úplne hysterická sa preto ponáhľa za jediným človekom, o ktorom vie, že ju pochopí a kto jej možno i poradí, ako sa vyvliecť z problémov – za Bárbarou (Amaia Salamanca)! A nemýli sa, pretože keď si ju švagriná vypočuje, presne vie, čo treba robiť – zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať! Správa o tom, čo sa Ane (Paula Echevarría) stalo, sa šíri Velvetom ako lesný požiar – rovnako ako to, kto to má na svedomí! Inokedy zo zásady nekonfliktný don Emilio (José Sacristán) je nepredstaviteľne rozhnevaný a na Blancino (Aitana Sánchez-Gijón) obrovské prekvapenie pevne rozhodnutý podporiť Anino rozhodnutie Cristinu udať, nech už budú reakcie verejnosti akékoľvek! Jediným svetlým bodom v tejto nepríjemnej situácii je fakt, že Ana neutrpela žiadne vážne zranenia a bábätko je, našťastie, v úplnom poriadku. Mateo (Javier Rey) sa pred Clarou (Marta Hazas) cíti nekonečne trápne, keď pred kňazom, ktorý ich bude sobášiť, príde na pretras muž, ktorý ho splodil – muž, ktorého odmieta volať otcom a ktorého za žiadnych okolností nechce mať na svojej svadbe! Pre Claru to znamená nepríjemné zistenie, že sa zaňho možno nevydá – pretože Mateo mieni svadbu odvolať, ak sa na nej jeho nehodný druhý rodič objaví!

Patricia (Miriam Giovanelli) soptí, pretože ju Marcovi (Francesco Testi) ukážkovo uzemní pred Mateom, Jonásom (Llorenç González) a Luisou (Manuela Vellés)... Keď Ana povie Marcovi, čo spravila Cristina, požiada ju o 24 hodín, než ju pôjde udať - na to, aby podnikol všetky potrebné kroky na vyhodenie Cristiny z Velvetu! Krátko po ich stretnutí Marco začne konať – zavolá si k sebe Enriqueho (Diego Martín) a povie mu, aby záležitosť so svojou nezvládnuteľnou sestrou okamžite vyriešil „v tichosti“, lebo inak... To urobí sám! Lenže keď sa o to Enrique pokúsi, dopadne to poriadnou katastrofou. Cristina totiž akoby naraz definitívne zošalela – pred šokovanými zrakmi všetkých vo Velvete Anu napadne najprv slovne, a vzápätí aj fyzicky! Raúl (Asier Etxeandia) sa nemôže zbaviť neodbytného pocitu, že ho sleduje tajná polícia. Začína panikáriť, pretože sa obáva najhoršieho – že chytili Toniho (Alberto Amarilla) a čochvíľa si prídu i poňho!

Nech už si Clara s Mateom zoznámenie svojich rodín predstavovali akokoľvek, dopadne to úplne inak – a rozhodne nielen preto, že sa na scéne nečakane objaví Mateov otec! Carlosa (Peter Vives) nepríjemne prekvapí zistenie, že Alberto (Miguel Ángel Silvestre) nie je jediný vážny sok v boji o Anino srdce...

Clara sa nie bezdôvodne obáva najhoršieho – pohľad na Matea, ktorého nálada je každou ďalšou minútou tej príšernej frašky, na ktorú sa zmenila ich zásnubná hostina, horšia a horšia. Ešteže sa Mateo dokáže natoľko dobre ovládať, že to, čo ho ťaží a čo musí von, povie medzi štyrmi očami len a len tomu, kto má jeho nezávideniahodné rozpoloženie na svedomí – svojmu otcovi. O päť mesiacov neskôr, v deň, ktorý má byť tým najdôležitejším a najkrajším v ich životoch, nevesta a ženích vôbec nepôsobia šťastne – práve naopak, sú na pokraji nervového zrútenia! Svadbu a všetko, naozaj úplne všetko s ňou súvisiace, mali pod patronátom Mateove svojrázne matky. Pocitu, že sa zblázni, sa nedokáže zbaviť ani Rita (Cecilia Freire), ktorú do šialenstva privádza nielen mama, ktorá si krátko pred svadbou zlomila obe nohy, ale i deprimovaný Pedro (Adrián Lastra), ktorý stále nevie, ako dopadol na skúškach. No a keď netrpezlivo očakávané výsledky konečne dorazia, v návale úľavy, radosti a hrdosti Rita nemá čas hlbšie sa zamyslieť nad dôvodom, prečo sa zrazu nezmestí do šiat... Anu veľmi dojme, keď jej Patricia daruje pre bábätko košieľku, v ktorej pred rokmi krstili Alberta.

Vzťah Enriqueho a Bárbary je definitívne v troskách – a tentoraz je to prekvapivo on, kto trpí, keď ho manželka opustí pre iného! No našťastie pozná spoľahlivý liek, ako zabudnúť na úplne všetky starosti – Patriciino náručie! Carlos za falošným úsmevom chápavého priateľa len ťažko skrýva, že by najradšej vymazal úplne každučkú Aninu spomienku na Alberta. Keď sa Mateov otec navzdory jeho výslovnému zákazu v deň svadby objaví v kostole, v Mateovi, ktorý by aj tak najradšej ušiel niekam poriadne ďaleko, by sa krvi nedorezal. No hoci hroziaci škandál napokon nevypukne, len o pár minút sa nečakane ohlási ďalší – skrz-naskrz nešťastná Clara totiž odmietne vstúpiť do kostola a vyzerať pritom ako... Obrovská torta! Nuž a keď to napokon predsa len urobí a kňaz ich začne sobášiť, Mateo s Clara sa na seba pozrú a... Zdá sa, že dnes zrejme vôbec žiadna svadba nebude!

Tento deň je však zrejme naozaj začarovaný, pretože to všetko je nič v porovnaní s obrovským prekvapením, ktoré úplne všetkým vyrazí dych...

Sledujte vo štvrtok, 10. januára. o 13.25!

Komentáre ( 0)