DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Velvet IV.: 9. a 10. epizóda

21. 01 2019 14:15 | Alexandra Stahlová
Velvet IV.: 9. a 10. epizóda
Velvet IV.: 9. a 10. epizóda Foto: Eurokim

Clara, zaslepená hnevom a žiarlivosťou, z pomsty priamo pred Mateom pobozká Marca – a zlomí tým Mateovi srdce...

Ana (Paula Echevarría) je Carlosovou (Peter Vives) žiadosťou o ruku poriadne zaskočená. A vôbec nevyzerá šťastne... Preto mu ani nedá hneď odpoveď, ale požiada ho o čas – a on, hoci čas je jediné, čoho za daných okolností rozhodne nemá nazvyš, predstiera, že je to OK, veď sa predsa nikam neponáhľajú... Pedro (Adrián Lastra) náhodou nájde Ritinu (Cecilia Freire) lekársku správu a dozvie sa tak o jej chorobe. Je nešťastný a zúfalý, ale tiež veľmi sklamaný, že mu jeho láska niečo také dôležité tak dlho tajila. Na rozdiel od nej ani nepripúšťa možnosť, že sa Rita nevylieči – a aby zohnal peniaze potrebné na operáciu je rozhodnutý urobiť všetko! Ana má pocit, že kým každé ráno vstáva a každý večer zaspáva s myšlienkou na Alberta (Miguel Ángel Silvestre), asi by nebolo správne vziať si iného muža. No pripúšťa, že don Emilio (José Sacristán) má v niečom pravdu, keď hovorí, že má právo byť šťastná, hoci už zrejme nikdy nebude nikoho milovať tak, ako Alberta... Marco (Francesco Testi) príšerne žiarli na Claru (Marta Hazas) a Matea (Javier Rey) – má strach, že niekdajšia láska medzi jeho priateľkou a jej bývalým zjavne ešte stále úplne nevychladla. A pravda je, že sa nemýli! Kým osadenstvo Velvetu je nadšené, že sa Ane podarilo zachrániť im strechu nad hlavou a neskončia na ulici, Marco len ťažko skrýva rozladenie. Cristina (Manuela Velasco) poradí Carlosovi, ako šikovne zmanipulovať malého Alberta (Aitor Calderón)... Využitím malej Cris (Naia Guz)!

Marco sa zachová ako chrapúň, keď ho príde Pedro požiadať o pomoc a pôžičku, no Enrique (Diego Martín) ho ešte tromfne. Ten totiž Pedrovi sľúbi potrebné peniaze – no nebude to zadarmo! Raúla (Asier Etxeandia) skoro vystrie, keď médiá uverejnia, že novú pánsku kolekciu pre Velvet navrhol Humberto Santamaría (Aitor Luna). Chce verejné i osobné ospravedlnenie do 24 hodín, lebo inak už pre Velvet nenavrhne ani utierku! Nanič sa však cíti aj Enrique – vďaka Valentínovi (Gorka Otxoa), ktorý mu celý šťastný vyzvoní, že s Patriciou (Miriam Giovanelli) čakajú dieťa! Clara si nesprávne vysvetlí Mateovo stretnutie so známou herečkou a zaslepená hnevom a žiarlivosťou preto z pomsty priamo pred ním pobozká Marca – a zlomí tým Mateovi srdce... Nával emócií, ktoré sa tak dlho snažil potláčať, Enriqueho úplne prevalcuje po zistení, že bude otcom. Už sa viac v prítomnosti Patricie nedokáže ovládať...

Znie to neuveriteľne, no stačí jediný krátky a úprimný rozhovor medzi štyrmi očami medzi Raúlom a Humbertom - a z arogantnej hereckej trosky je zrazu iný muž! Clara už má toho, že ju Marco berie ako samozrejmosť a vôbec si ju neváži, plné zuby. A keďže má i tak plnú hlavu iba Matea, pošle ho do hája!

Sledujte v utorok, 22. januára, o 13.35 a v stredu, 23. januára, o 13.25!

Komentáre ( 0)