DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Velvet IV.: 11. a 12. epizóda

23. 01 2019 14:05 | Alexandra Stahlová
Velvet IV.: 11. a 12. epizóda
Velvet IV.: 11. a 12. epizóda Foto: Eurokim

Naivný dobrák Valentín zatiaľ stále netuší, že Enrique je ochotný urobiť všetko, len aby mohol byť s Patriciou...

Keď sa Pedro (Adrián Lastra) vráti domov s rukami od krvi a očami plnými sĺz zúfalstva a hanby, Rita (Cecilia Freire) je zdesená. No ešte viac, keď jej povie, kde práve bola a čo urobil – a prečo. Povie mu, že nechce ani jedinú pesetu z tých špinavých peňazí, ktoré mu za zničenie Aninho (Paula Echevarría) obchodu zaplatil Enrique (Diego Martín) a že ak sa hneď teraz neprizná Ane... Opustí ho. A tak hoci je hlboká noc, zničený a úplne bezradný Pedro zájde za Anou a prizná sa. Tie prekliate krvavé peniaze, ktoré nechce nielen Rita, ale ani Ana, napokon skončia v koši... No Ritinu operáciu to neohrozí, pretože Ana, keď sa trochu spamätá z prvotného šoku, dá priateľke všetky svoje úspory – ani ona si, rovnako ako Pedro, nepripúšťa možnosť, že by o Ritu mohla prísť... Carlos (Peter Vives) a Cristina (Manuela Velasco) oslavujú, že majú splnenie všetkých svojich snov konečne na dosah! Z drzosti a arogancie Marca (Francesco Testi) a Enriqueho, ktorý si prídu pozrieť spúšť, čo zostala z Aninho sna, sa Emiliovi (José Sacristán), Blance (Aitana Sánchez-Gijón) a Petre (Concha Velasco) dvíha žalúdok, no obmedzia sa na slovný vzdor. Spravodlivo rozhorčený Mateo (Javier Rey) je však z iného súdka, a tak Enriquemu trochu zmaľuje ciferník a Marcovi pekne od pľúc povie, čo si o ňom myslí!

Raúlovi (Asier Etxeandia) sa podarí malý zázrak – len vďaka nemu totiž abstinujúci Humberto (Aitor Luna) znovu nájde samého seba, zbaví sa mučivého bloku a reklamu pre Velvet nakrúti hneď na prvý záber! Naivný dobrák Valentín (Gorka Otxoa) zatiaľ stále netuší, že Enrique je ochotný urobiť všetko, len aby mohol byť s Patriciou (Miriam Giovanelli)... Ana je zúfalá, keď pochopí, že nebude môcť zatočiť s Marcom a Enriquem, pretože ak tí zverejnia fotky Pedra a Jonása (Llorenç González), ničiacich Aninu novú dielňu, bratranci skončia vo väzení – a im sa nič nestane! Je zvláštne, že hoci ešte včera nemohli jeden druhého ani vystáť, dnes Raúlovi a Humbertovi trhá srdce, že sa ich spolupráca už skončila a budú sa musieť rozlúčiť. Keď sa ukáže, že poisťovňa nezaplatí škody v Aninej dielni, Pedro prisľúbi Emiliovi a Blance, že všetko opraví vo svojom voľnom čase, aby tak odčinil svoj hriech. No pred Anou sa to, z pochopiteľných dôvodov, rozhodnú zamlčať.

Správa o Ritinej chorobe zasiahne citlivého Raúla ako rana päsťou do žalúdka. Preto sa spontánne pridá k Ane a Clare (Marta Hazas), aby malou improvizovanou oslavou života v predvečer operácie priviedli Ritu a Pedra na iné myšlienky. A na druhý deň sa v temer rovnakej zostave, doplnenej o Blancu, opäť zídu v nemocnici...

Sledujte vo štvrtok, 24. januára, o 13.35 a v piatok, 25. januára, o 13.20!

Komentáre ( 0)